Přeskočit na obsah

Pasivní domy

Pasivní dům (v Česku používán i termín energeticky pasivní dům, česká zkratka PD) je stavba rodinného domu, která splňuje dobrovolná, ale přísná kritéria energetických úspor spojená s jeho provozem. Koncepce pasivního domu není architektonický styl nebo stavební systém, ale dílčí kapitola při navrhování a projektování novostaveb nebo rekonstrukcí. Pasivní domy jsou novým trendem bydlení, který se vyznačuje specifickými použitými technologiemi pro maximální úsporu energie za vytápění.

Pasivní dům
Pasivní dům = nejmodernější technologie + maximální úspora za vytápění

Proč postavit pasivní dům?

Výstavba pasivního domu nabízí v dlouhodobém horizontu výrazné úspory energie a snižuje negativní vliv na životní prostředí. Přečtěte si níže, jaké jsou další výhody pasivních staveb.

  • Nízké náklady na energie – Pasivní domy využívají principy energetické efektivity a výhody přirozeného slunečního světla a tepla, což vede k výraznému snížení nákladů za energie.
  • Nezávislost na energiích – Pasivní domy mohou být navrženy tak, aby byly téměř nezávislé na tradičních zdrojích energie. Primárně mohou využívat obnovitelné zdroje energie, jako je solární energie, což zvyšuje jejich udržitelnost.
  • Kvalitní ovzduší – Pasivní domy jsou větrány systémem kontrolovaného větrání, jenž zajišťuje neustálý přívod čerstvého vzduchu a zdravé ovzduší uvnitř budovy. Rekuperace z domu odvádí vydýchaný vzduch, vlhkost a znečištění. Filtry pro rekuperační jednotky odstraňují z venkovního vzduchu alergeny, takže se do interiéru dostává pouze čerstvý vzduch.
  • Nižší emise skleníkových plynů – Jelikož pasivní domy využívají méně energie, emitují také méně skleníkových plynů, což přispívá k ochraně životního prostředí.
  • Komfort – Nízkoenergetické a pasivní domy jsou teplejší v zimě a chladnější v létě, což zajišťuje optimální prostředí po celý rok. V těchto moderních domech se minimalizuje průvan a teplota je rovnoměrně rozložena ve všech místnostech pro zajištění maximálního komfortu.
  • Vyšší tržní hodnota – Pasivní domy jsou považovány za ceněné a inovativní, což může zvýšit hodnotu nemovitosti.
  • Úspora peněz – Ačkoliv počáteční investice může být vyšší, dlouhodobé úspory na energiích se rychle zaplatí.
  • Trvanlivost – Pasivní domy jsou konstruovány s důrazem na kvalitu a trvanlivost, což zajišťuje jejich dlouhou životnost.

Přečtěte si také ➔ Jaké má pasivní dům nevýhody?

Projekty pasivních a nízkoenergetických domů

Společnost Kolek, s.r.o., navrhuje a projektuje kromě běžných staveb také pasivní a inteligentní rodinné domy. I když se jedná o inovativní záležitost, s navrhováním a stavbou pasivních domů máme bohaté zkušenosti. Našim zákazníkům jsme schopni kromě projektu pasivního domu poskytnout rovněž poradenství, co se týká používaných moderních technologií.

Fixní cena projektů

Nejlepší projekt pro pasivní dům na klíč s inovativními technologiemi za předem stanovenou cenu.

Přes 20 let zkušeností

O váš projekt se postará projektant z Ostravy, jenž sám žije v pasivním inteligentním domě, který si sám navrhl, projektovat a postavil.

Rychlé vyřízení práce

Projekty pasivních domů zhotovujeme v co nejkratším čase dle platných předpisů a norem tak, aby splnily podmínky dotace.

Projekt pasivního domu – orientační cena

Cena projektu pasivního domu – od 40 000 Kč
Cena projektu pasivní dřevostavby – od 40 000 Kč
Cena projektu nízkoenergetického domu – od 35 000 Kč
Cena projektu pasivního domu na klíč – cca 100 000 Kč

Přečtěte si také ➔ Ceník projektu rodinného domu.

Objednejte si nezávaznou schůzku zdarma